google-site-verification=dKceuSv6zgrFe4uhLsULoDKaaZ-3DxY6UxpJwxtpAbU

O RASIE CHIHUAHUA - Hodowla Chihuahua & Yorkshire Terrier

Chihuahua & Yorkshire Terrier
Stella Poli FCI
Stella Poli
Przejdź do treści
O rasie Chihuahua

Nazwa rasy Chihuahua wzięła się od nazwy jednej z prowincji Meksyku gdzie do dziś łudząco podobne małe pieski żyją dziko. Jedna z popularnych teorii głosi że Chihuahua jest potomkiem świętego psa Azteków.  
Chihuahua hodowla


Informacje o psie Techichi znajdują się w materiałach znalezionych w piramidzie Choluli, klasztorze Huejotzingo oraz w ruinach Chichen Itza na półwyspie Jukatan, gdzie mieszkała społeczność Tolteków mitycznych po części przodków Majów i Azteków.   

Odnalezione rysunki i rzeźby przodków psa Chihuahua świadczą o ważnej roli którą pełnił w obchodzonych obrzędach religijnych i roli psa towarzysza w kulturach starożytnych.Przodkiem psa Chihuahua był pies Techichi lub Talchichi hodowany przez Tolteków choć można spotkać się również z twierdzeniem że przodkiem Chihuahua był pies Xoloitzcuintle.   
Chihuahua hodowla
Chihuahua Boticelli

Tak czy inaczej w przypadku pieska Chihuahua mamy do czynienia z  prastarą rasą psa którego wizerunek zobaczyć można między innymi w malarstwie średniowiecznym np. na obrazie z okresu odrodzenia  Sandro Botticellego… c.d.n.  
Chihuahua Botticelli
Stella Poli
Hodowla Chihuahua & Yorkshire Terrier
+ 48 500 016 837
dorota@kosow.pl
Created by Wojtek
Stella Poli
Hodowla psów rasowych
Chihuahua i Yorkshire Terrier
Stella Poli FCI
Wróć do spisu treści